Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal

VIDEO | Incidente grave în timpul meciului Petrolul – FC U Craiova! Fanii olteni au incendiat o zonă a peluzei arenei ‘Ilie Oană’

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 21 sep 2021

Partida Petrolul Ploieşti - FC U Craiova, în 16-imile de finală ale Cupei României, a fost întreruptă pentru scurt timp în prima repriză, după ce galeria oaspeţilor a incendiat mai multe scaune din peluza arenei 'Ilie Oană'. Meciul e în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro.

Incidentele au debutat în minutul 22 al partidei, când mai mulţi fani ai FC U Craiova au început să arunce torţe şi petarde către o zonă a stadionului în care se aflau fanii Petrolului. Într-un interval de un minut, mai multe scaune ale arenei moderne de la Ploieşti au fost incendiate.

Meciul a fost întrerupt, iar pompierii au intervenit de urgenţă. Meciul a fost reluat imediat, întrucât focul a fost stins cu rapiditate. Totuşi, fumul gros degajat a acoperit terenul de joc.

Petrolul şi FC U Craiova sunt la egalitate după primele 45 de minute, scor 0-0.