Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

VIDEO ǀ Înfrântă de Valencia, Real Madrid îi cedează locul 2 în La Liga rivalei Atletico

Real Madrid Publicat pe 21 mai 2023

Real Madrid a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-0, meciul disputat împotriva formaţiei Valencia, transmis în direct de către Prima Sport 2, în cadrul etapei a 35-a din La Liga.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Diego Lopez, în minutul 33. Meciul a fost întrerupt pentru mai multe minute, după ce în minutul 65 Vinicius (Real Madrid) a intrat în conflict cu fanii Valenciei. Acelaşi Vinicius a primit cartonaş roşu în minutul 90+7, după consultarea VAR. Cu această înfrângere Real Madrid a pierdut locul secund în La Liga, pe care îl cedează concitadinilor de la Atletico, victorioşi cu 3-0 în faţa Osasunei. Atletico are 72 de puncte, iar Real Madrid are 71.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a 35-a din La Liga:

Rayo Vallecano – Espanol Barcelona 1-2 (de Tomas 42’ penalty / Darder 23’, Melamed 59’);

Atletico Madrid – Osasuna 3-0 (Carrasco 44’, Niguez 62’, Correa 82’);

Valencia – Real Madrid 1-0 (Lopez 33’).