VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League
Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma
Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord
La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren
”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată ”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată

VIDEO | Înger şi demon. Alibec, penalty ratat, fază de gol de senzaţie şi eliminare pentru gest nesportiv într-o singură repriză

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2023

Universitatea Craiova – Farul, meci din runda a 8-a a play-off-ului SuperLigii României, se dispută în această seară, de la ora 21:30, LIVE la Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro. În tur, la Ovidiu, echipa lui Gică Hagi s-a impus cu 3-2.

Prima repriză l-a avut pe Denis Alibec protagonist. Atacantul a ratat un penalty în minutul 10, apoi a făcut recital cu doi fundaşi adverşi şi a oferit pasă decisivă la golul lui Mateus. În prelungiri, experimentatul fotbalist a comis un gest nesportiv, după ce l-a lovit din alergare peste ceafă pe Vlădoiu.

Centralul Andrei Chivulete i-a arătat lui Alibec direct cartonaş roşu, iar trupa lui Hagi va trebui să se descurce o repriză fără cel mai important om.

Înaintea confruntării din această seară, Universitatea Craiova s-a deplasat pe terenul echipei CFR Cluj, unde a bifat o remiză, scor 1-1. De partea cealaltă, constănţenii au reuşit o victorie la scor în confruntarea cu Rapid, pe teren propriu, la diferenţă mare, 7-2.

Dacă în turul play-off-ului echipa lui Gică Hagi s-a impus, în sezonul regular au fost împărţite victoriile. În tur, la Craiova, oltenii au câştigat cu 4-3, iar în retur a fost 2-1 pentru Farul.

Înainte de startul rundei, Farul e pe locul 1 în play-off, cu 46 de puncte, la trei puncte de locul 2, FCSB, iar Universitatea Craiova e pe locul 4, cu 36 de puncte, la trei lungimi de locul 3, CFR Cluj.