Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

VIDEO | Inter - Brescia 6-0. Trupa lui Conte face o adevărată demonstraţie de forţă în faţa ultimei clasate din Serie A

Fotbal Internațional Publicat pe 1 iul 2020

Inter s-a impus la scor în această seară, pe „Giuseppe Meazza”, 6-0 cu Brescia într-un meci din etapa a 29-a din Serie A, în direct pe Look Plus.

Gazdele au deschis scorul rapid, încă din minutul 5, la o fază la care Sanchez a centrat ideal, iar Young a venit liber şi a reluat imparabil de la 10-11 metri. Un sfert de oră mai târziu, acelaşi Sanchez a transformat un penalty, pentru ca în ultimul minut al primei reprize, Young să trimită în faţa porţii, de unde D'Ambrosio nu putea rata. A fost 3-0 la pauză, rezultat liniştitor pentru „nerazzuri”, care se puteau deja considera învingători după primele 45 de minute.

Însă Inter nu s-a oprit nici în repriza secundă. Gagliardini a dus scorul la 4-0, în minutul 52, iar Eriksen şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 83. Şi tot danezul i-a oferit un assist lui Candreva, care a stabilit scorul final, 6-0,

După această victorie, Inter face 64 de puncte şi rămâne pe locul 3, dar se apropie la 4 puncte de ocupanta poziţiei secunde, Lazio, şi la 8 de liderul Juventus. De cealaltă parte, Brescia e ultima în clasament, are 18 puncte şi pare condamnată la retrogradare în acest sezon. Practic, „rândunelele” ar avea nevoie de un mic miracol pentru a se salva. însă mult aşteptatul miracol pare tot mai îndepărtat.