VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei
Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni
Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka

VIDEO | Inter - Genoa 4-0. Campioana a făcut spectacol în prima etapă din Serie A. Portarul Radu a fost rezervă

Inter Publicat de Andrei Ionascu pe 21 aug 2021

Inter Milano a câştigat meciul de pe teren propriu cu Genoa, scor 4-0, în prima etapă din Serie A, în direct pe Look Sport+. Portarul Ionuţ Andrei Radu a fost rezervă la campioana en-titre a Italiei.

Hakan Calhanoglu şi Edin Dzeko, transferaţi în această vară la Inter, au debutat cu gol în faţa fanilor.

Milan Skriniar a deschis scorul în minutul 6, apoi Hakan Calhanoglu a marcat în minutul 14.

În repriza a doua, Arturo Vidal şi Edin Dzeko au mai înscris pentru echipa pregătită de către Simone Inzaghi.

Lautaro Martinez n-a putut juca la Inter din cauza unei suspendări, iar Alexis Sanchez şi Roberto Gagliardini sunt accidentaţi.

În runda următoare, Inter joacă în deplasare la Verona, iar Genoa are meci acasă cu Napoli.

Sursa foto: Twitter Inter