O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea
Mesajul care sigur o va înfuria pe CSA Steaua! Ce a apărut pe contul oficial al celor de la FCSB, după câştigarea titlului Mesajul care sigur o va înfuria pe CSA Steaua! Ce a apărut pe contul oficial al celor de la FCSB, după câştigarea titlului
VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Moldovenii pot scăpa de „zona roşie” VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Moldovenii pot scăpa de „zona roşie”
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Continuă lupta nebună pentru locul 2 în Superliga VIDEO | CFR Cluj - Sepsi, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Continuă lupta nebună pentru locul 2 în Superliga
VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni, duminică, de la 11:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci important pentru promovare în Liga 2 VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni, duminică, de la 11:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci important pentru promovare în Liga 2
VIDEO | Oţelul - Hermannstadt, astăzi, de la ora 13:30, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în play-out VIDEO | Oţelul - Hermannstadt, astăzi, de la ora 13:30, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în play-out

VIDEO | Inter - Napoli 1-1. Liderul şi campioana în exerciţiu au terminat indecis

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2024

Inter Milano a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa campioană a Italiei, Napoli, în etapa a 29-a din Serie A.

Într-o primă repriză în care au avut o triplă ocazie în minutul 13, gazdele au deschis scorul pe final, prin Darmian, în minutul 43. Inter a mai bifat ocazii în minutele 47 (Lautaro Martinez) şi 53 (Dimarco), dar campioana en-titre a egalat în minutul 81, prin Juan Jesus şi acesta a rămas scorul final.

Inter Milano este lider în campionat, cu 76 de puncte, la 14 puncte distanţă de echipa de pe locul secund, AC Milan, şi la 17 de Juventus, ocupanta locului al treilea. Napoli este abia pe locul 7, cu 45 de puncte, şi luptă pentru a fi prezentă cel puţin în Conference League.