VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Inter - Torino 3-1. „Nerazzurrii” câştigă la pas şi mai speră într-un miracol pentru a întrerupe supremaţia lui Juventus

Serie A Publicat pe 14 iul 2020

Inter s-a impus fără emoţii în această seară, 3-1 cu Torino, pe „Giuseppe Meazza” şi aşteaptă ca liderul Juventus să se împiedice pe final de sezon.

Şi totuşi, meciul a început prost pentru ehipa lui Antonio Conte, care s-a văzut condusă din minutul 17, după ce Belotti a profitat de gafa lui Samir Handanovic, care a scăpat o minge uşoară trimisă din corner, şi a avut de îndeplinit o simplă formalitate.

Inter a egalat relativ târziu, în minutul 48, prin Young, după care Martinez a făcut 2-1, trei minute mai târziu. Şi tot Inter a marcat şi în minutul 61, când Lautaro Martinez a stabilit scorul final, 3-1 pentru gazde.

După acest succes, Inter urcă pe locul secund. „Nerazzurrii” au acum 68 de puncte, la fel ca şi Lazio, dar au avantajul unui golaveraj mai bun. Lider autoritar rămâne Juventus Torino, care are 76 de puncte.