VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă” VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă”
VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid

VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău, neînvins de 10 meciuri. ”Ne-am refăcut mental”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Hermannstadt a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7.

Ioan Ovidiu Sabău a tras concluziile partidei ce reprezintă al 10-lea său meci la rând fără eşec. Tehnicianul a vorbit şi despre conflictul de la finalul meciului de la Sibiu.

”Au fost nervi, se mai întâmplă. Mai mult s-au împins. Îmi pare rău că Piţian şi Mitrea au luat roşu. Nu sunt de acord. Trebuie să te stăpâneşti. Vin meciuri grele. Sper să se analizeze.

E un punct în plus. Am arătat destul de bine. Am reuşit să revenim. Am avut şi bară. Am forţat foarte multe, am împins jocul. Se vede clar că şi-au dorit acest punct. Am avut multe ocazii în a doua repriză. Au fost 6-7 ocazii. Ne-am refăcut mental”