VIDEO ǀ Toni Petrea nu acceptă uşor prelungirea contractului cu FCSB: ” Depinde de mai multe lucruri!” VIDEO ǀ Toni Petrea nu acceptă uşor prelungirea contractului cu FCSB: ” Depinde de mai multe lucruri!”
VIDEO | Octavian Popescu crede că gerşelile de arbitraj au făcut ca partida cu CFR să nu conteze. ”Poate dacă nu erau greşelile de arbitraj” VIDEO | Octavian Popescu crede că gerşelile de arbitraj au făcut ca partida cu CFR să nu conteze. ”Poate dacă nu erau greşelile de arbitraj”
Răzvan Marin a retrogradat alături de Cagliari în Serie B. Salernitana, la care este împrumutat Drăguşin, s-a salvat Răzvan Marin a retrogradat alături de Cagliari în Serie B. Salernitana, la care este împrumutat Drăguşin, s-a salvat
VIDEO | Deac, omul pentru care vacanţa nu există: "Când nu mai pot, las pe altul mai tânăr. Nu mai sper la echipa naţională!" VIDEO | Deac, omul pentru care vacanţa nu există: "Când nu mai pot, las pe altul mai tânăr. Nu mai sper la echipa naţională!"
Cadiz, echipa lui Florin Andone, se menţine în La Liga. Granada a retrogradat Cadiz, echipa lui Florin Andone, se menţine în La Liga. Granada a retrogradat
FC Copenhaga campioană în Danemarca, Steaua Roşie Belgrad în Serbia FC Copenhaga campioană în Danemarca, Steaua Roşie Belgrad în Serbia

VIDEO | Ionuţ Radu a debutat cu stângul în acest sezon la Inter: autogol în meciul de Cupă contra lui Empoli

Fotbal Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2022

Portarul Ionuţ Radu a fost în premieră titular la Inter Milano în acest sezon, în meciul cu Empoli, disputat, pe teren porpriu, în optimile de finală ale Cupei Italiei.

El a fost creditat cu un autogol în minutul 76, când Cutrone a trimis cu capul balonul în transversală, de unde a ricoşat în spatele goalkeeper-ului român şi a intrat apoi în poartă.

Acesta a fost golul de 2-1 pentru Empoli. Au marcat anterior Alexis Sanchez (Inter) '13, respectiv Bajrami '61.

Până la urmă, gazdele au obţinut victoria cu scorul 3-2, după prelungiri şi după ce au marcat Ranocchia '90+1 şi Sensi '104.

În sferturi, Inter va evolua cu învingătoarea meciului AS Roma - Lecce, programat joi, de la ora 22.00.0