VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO| IVAN ŞI INVANOV LA PUTERE! CRAIOVA ÎNVINGE DINAMO ŞI SE APROPIE LA 3 PUNCTE DE LIDERUL CFR

Video Publicat pe 4 nov 2019

Universitatea Craiova s-a impus în faţa lui Dinamo, 4-1, în derby-ul etapei a 15-a. În direct pe Look Plus, „câinii” au lovit primii, prim Moldoveanu, care l-a învins pe Pigliacelli în minutul 11, însă centralul Marius Avram nu a validat reuşita pe motiv de ofsaid. După nici 10 minute, oltenii au deschis scorul prin Ivanov, după care Ivan a înscris şi el în minutul 31, speculând erorile defensivei dinamoviste. Şi tot Ivan i-a ridiculizat încă o dată pe fundaşii oaspeţilor, când a dus scorul la un neverosimil 3-0, în prelungiri, după un contraatac rapid.

Dinamo a încercat să iasă din corzi în repriza secundă şi a reuşit parţial. În minutul 57, Nistor a profitat de eroarea copilărească pe care a comis-o Vlădoiu şi a redus din handicap. Însă bucureştenii nu au mai reuşit mare lucru, ba chiar au mai încasat un gol pe final, în minutul 86, când Mihăilă l-a învins de la distanţă pe Piscitelli.

Echipa lui Victor Piţiurcă se impune meritat şi urcă pe locul 3. Craiova are acum 27 de puncte şi se află numai la 3 lungimi în spatele liderului CFR Cluj. De cealaltă parte, Dinamo e în afara play-off-ului, pe poziţia a 9-a, cu 20 de puncte.