Programul sferturilor de finală ale mondialului din Qatar. Partidele încep de vineri Programul sferturilor de finală ale mondialului din Qatar. Partidele încep de vineri
CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor
Portugalia - Elveţia 6-1. Goncalo Ramos a făcut ”hattrick-ul” şi lusitanii s-au calificat după o prestaţie senzaţională. Maroc - Spania 0-0 (3-0 d.p.). ”Leii din atlas” s-au calificat în ”sferturile” Cupei Mondiale Portugalia - Elveţia 6-1. Goncalo Ramos a făcut ”hattrick-ul” şi lusitanii s-au calificat după o prestaţie senzaţională. Maroc - Spania 0-0 (3-0 d.p.). ”Leii din atlas” s-au calificat în ”sferturile” Cupei Mondiale
VIDEO | ”Nu credeam că putem câştiga cu asemenea scor”. Bergodi visează la încă o Cupă cu Sepsi VIDEO | ”Nu credeam că putem câştiga cu asemenea scor”. Bergodi visează la încă o Cupă cu Sepsi
Veşti excelente despre Pele! Starea sa de sănătate se ameliorează progresiv Veşti excelente despre Pele! Starea sa de sănătate se ameliorează progresiv
VIDEO | Burcă nu a vrut să comenteze arbitrajul de la meciul cu Slobozia. ”E nevoie de mai multă coerenţă” VIDEO | Burcă nu a vrut să comenteze arbitrajul de la meciul cu Slobozia. ”E nevoie de mai multă coerenţă”

VIDEO | Johann Zarco, pole în Marele Premiu al Marii Britanii la MotoGP. Probleme pentru liderul la general

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2022

Francezul Johann Zarco va pleca primul în Marele Premiu al Marii Britanii la MotoGP, care se dispută pe traseul de la Silverstone. Francezul a doborât recordul pe tur stabilit de Marc Marquez, în 2018.

Pe locul doi s-a clasat Maverick Vinales, la mai puţin de o sutime de secundă. Este cea mai bună a clasare a pilotului iberic de când pilotează pe un model Aprilia. Podiumul şi prima linie este completat de Jack Miller.

Liderul clasamentului general, Fabio Quartararo a terminat pe 4, dar va avea de executat în cursă un long lap, care îl va face să piardă timp preţios şi astfel Aleix Espargaro s-ar putea apropia sau chiar depăşi. Diferenţa dintre cei doi fiind de 21 de puncte.

Marele Premiu al Marii Britanii se vede duminică, de la ora 13:20, în direct pe Prima Sport 3.