Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Jovan Markovic, meci de vis cu CFR Cluj! Atacantul Craiovei simte momentul bun: ”Ne batem la locul 2 şi chiar la campionat”

CS Universitatea Craiova Publicat pe 10 apr 2022

Atacantul Jovan Markovic a declarat că el şi coechiperii săi de la Universitatea Craiova sunt într-o mare euforie după ce au învins campioana CFR Cluj, cu un gol marcat în ultima secundă.

"Sperăm să câştigăm şi meciurile viitoare, ca să ne batem la locul 2 şi chiar la campionat. Acum suntem într-o euforie foarte mare. A fost o nebunie, eu speram că vom câştiga, aveam încredere în echipa mea şi în colegii mei până în ultimul moment, când am şi reuşit să marcăm.

A fost un public minunat, le mulţumim că au venit şi sperăm să vină la fiecare meci aşa. Ţinta noastră este locul 2, Cupa României şi, dacă avem şansă, mergem şi la campionat, nu e problemă", a declarat Markovic.

Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, liderul CFR Cluj, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Ligii 1. Oltenii au revenit de la 1-2 şi au marcat ultimul gol în minutul 90+6. Antrenorul Dan Petrescu a lipsit de la meci, fiind suspendat, locul său pe banca echipei campioane fiind luat de Alin Minteuan.

Au înscris: Creţu ’18, Markovic ’69, Roguljic ‘90+6 / Bordeianu ’43, Petrila ‘58.Sâmbătă, Farul a învins în deplasare FC Argeş, scor 2-0.

Partida FCSB – FC Voluntari va avea loc luni, de la ora 21.00.

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 45 de puncte, 2. FCSB – 37, 3. Universitatea Craiova – 36, 4. FC Voluntari – 30, 5. Farul Constanţa – 28, 6. FC Argeş – 24.