Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă” Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă”
VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi

VIDEO | Jucătorul vândut de Dinamo cu 200.000 de euro la 16 ani a revenit în Liga 1. Cum se prezintă "Noul Mutu"

Superliga Publicat pe 3 iul 2020

Sepsi a anunţat transferul lui Vlad Mitrea, transferat de Inter la 16 ani, de la Dinamo.

La 16 ani, Vlad Mitrea era vândut de Dinamo la Inter, întocmai ca idolul său, Adrian Mutu. 200.000 de euro a luat Negoiţă pentru puştiul minune.

“Joc "trequartista" deoarece îmi place să joc în acea parte a terenului, pentru că îmi permite să marchez goluri şi pase de gol”, spunea tânărul mijlocaş ofensiv când încă juca la Inter.

Mitrea are 19 ani şi a plecat anul trecut de la Milano. S-a întors în România, după ce a trecut şi prin Belgia, la Lokeren. Speră ca la anul să joace în Europa cu Sepsi. Echipa lui Grozavu e ca şi calificată în finala Cupei.