"Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV "Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV
Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA
"O să îi facem absolut toate poftele. Nu îl rugăm decât un singur lucru". Neluţu Varga, mesaj ferm pentru Dan Petrescu | VIDEO EXCLUSIV "O să îi facem absolut toate poftele. Nu îl rugăm decât un singur lucru". Neluţu Varga, mesaj ferm pentru Dan Petrescu | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - FCSB, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc campioana României VIDEO | Universitatea Craiova - FCSB, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc campioana României
VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial pentru olteni VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial pentru olteni
VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot urca pe primul loc în play-out VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot urca pe primul loc în play-out

VIDEO | JUVE CÂŞTIGĂ PE „OLIMPICO” ŞI REVINE PE PRIMUL LOC

Noutăți Publicat pe 13 ian 2020

Juventus a câştigat cu 2-1 derby-ul cu Roma, pe „Olimpico”, în direct pe Look Plus. Piemontezii profită de semeieşecul lui Inter (1-1 cu Atalanta, ieri) şi trec pe primul loc.

Nici nu a început bine meciul, iar Demiral a marcat pentru Juve (minutul 3). Apoi, tot piemontezii au lovit, 7 minute mai târziu, de data asta prin Ronaldo, care a transformat un penalty. Trezită din corzi, Roma a încercat să reacţioneze, dar nu a reuşit nimic concret pentru a schimba tabela, până la pauză.

După reluare, gazdele au continuat să împingă jocul în terenul adversarilor, iar golul a venit inevitabil. Perotti a marcat din penalty, în minutul 68, şi a readus speranţa în Cetatea Eternă. Însă Roma nu a reuşit mai mult, iar meciul s-a încheiat cu victoria campioanei en titre, 2-1 pentru Juventus.

Graţie victoriei de azi, Juve face 48 de puncte şi revine pe primul loc. Pe 2 se află acum Inter, la două lungimi în spatele piemontezilor, în timp ce Roma are 35 de puncte şi este abia pe 5.