Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat
Jesus Navas a semnat pe viaţă Jesus Navas a semnat pe viaţă
Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda
Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului
OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman
Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru” Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru”

VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana

Serie A Publicat de Daian Cutu pe duminică, 21:22

Juventus Torino a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Salernitana, în etapa a 36-a din Serie A. Torinezii au egalat în minutul 90+1.

Juventus a lovit transversala în minutul 8, prin Vlahovic, dar cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, prin Pierozzi, în minutul 27. Gazdele au mai trimis odată în bară, prin Cambiaso, în minutul 43 şi la pauză oaspeţii au avut avantaj de un gol. Juventus şi-a mai trecut în cont o bară, prin Miretti, în minutul 88, înainte să egaleze, prin Rabiot, în minutul 90+1. Torinezii au căzut pe locul 4, la egalitate de puncte cu Bologna, 67, dar în spatele acesteia.

Salernitana este echipă retrogradată, ocupanta ultimului loc în clasament, cu 16 puncte.