Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

VIDEO ǀ Juventus obţine o victorie spectaculoasă contra Sampdoriei. Zi plină de goluri în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 13 mar 2023

AS Roma a pierdut  pe teren propriu, scor 3-4, meciul cu Sassuolo, din etapa a 26-a. La Torino, Juventus a învins pe Sampdoria cu 4-2.

AS Roma a pierdut surprinzător pe Stadio Olimpico meciul cu Sassuolo. Oaspeţii au condus cu 2-0 în minutul 18, prin dubla francezului Laurentie. Zalewski a redus din diferenţă, dar Berardi a făcut 3-1 şi romanii nu şi-au mai revenit. Chiar dacă Dybala a marcat al doilea gol al gazdelor, Pinamonti a înscris pentru 4-2, iar golul din prelungiri al lui Wijnaldum nu a mai avut importanţă.

La Torino, Juve a trecut prin emoţii mari în meciul cu Sampdoria. Bremer şi Rabiot au făcut 2-0 pentru „Bătrâna Doamnă” în minutele 11 şi 26, dar Augello şi Djuricic au reuşit să egaleze în numai două minute – 31 şi 32.

Juventus a reuşit să-şi apropie victoria prin golurile lui Rabiot (min. 64) şi Soule, în minutul 90+4.

În clasament, AS Roma a căzut pe locul 5, cu 42 de puncte, Juventus se află pe locul 7, cu 38 de puncte. Sassuolo are 33 de puncte şi este pe locul 13.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a 26-a din Serie A:

Lecce – Torino 0-2 (Singo 20, Sanabria 23);

Cremonese – Fiorentina 0-2 (Mandragora 27, Arthur Cabral 50);

Verona – Monza 1-1 (Verdi 51 / Sensi 55);

AS Roma – Sassuolo 3-4 (Zalewski 26, Dybala 50, Wijnaldum 90+4 / Lauriente 13, 18, Berardi 45+4 penalti, Pinamonti 75);

Juventus Torino – Sampdoria 4-2 (Bremer 11, Rabiot 26, 64, Soule 90+4 / Augello 31, Djuricic 32).