Campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea conduc cu 2-0 la general în semifinalele Ligii Naţionale Campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea conduc cu 2-0 la general în semifinalele Ligii Naţionale
VIDEO | FCSB - Farul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Miculescu deschide scorul! VIDEO | FCSB - Farul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Miculescu deschide scorul!
Juventus - AC Milan 0-0. ”Derby alb” în Serie A Juventus - AC Milan 0-0. ”Derby alb” în Serie A
Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie
VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul
Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb

VIDEO | JUVENTUS, VICTORIE CHINUITĂ ACASĂ CU BOLOGNA. PERFORMANŢA INCREDIBILĂ REUŞITĂ DE RONALDO

Video Publicat pe 19 oct 2019

Juventus s-a impus greu, pe teren propriu, 2-1 cu Bologna, într-un meci din etapa a 8-a din Serie A, transmis în direct de LOOK SPORT 2. Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 19 şi a ajuns cu această ocazie la golul cu numărul 701 în meciurile oficiale. Oaspeţii au egalat surprinzător după doar 7 minute prin Danilo, după care au continuat să joace curajoşi.

Campionii Italiei au lovit însă decisiv în repriza a doua prin Pijanic, în minutul 54, care a stabilit scorul final, chiar dacă ambele echipe au ratat ocazii uriaşe până la final. Juventus este lider în Seria A cu 22 de puncte, iar Bologna este pe 12 cu numai 9 puncte.