Ultima oră
Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei

Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League

VIDEO ǀ Keşeru, discurs elegant când a fost întrebat despre situaţia de la FCSB. ”E trist, dar nu pot să zic că mă surprinde”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 26 iul 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20790084/1/keseru.jpg

UTA Arad a câştigat, scor 2-0 (1-0), meciul susţinut luni în compania formaţiei Petrolul Ploieşti, în etapa a doua a Superligii.

Claudiu Keşeru a făcut analiza partidei şi a punctat importanţa fanilor, care i-au împins pe arădeni de la spate. Experimentatul atacant a comentat situaţia celor de la FCSB, care au rămas fără antrenor.

Keşeru a subliniat că regretă, dar nu este surprins de ce se petrece în aceste zile la fosta sa echipă.

”E o victorie frumoasă, o atmosferă excepţională. Mă bucur pentru atitudinea tuturor. s-a văzut o dăruire, o dorinţă de a şterge imaginea pe care am lăsat-o la Piteşti şi de a bucura oamenii din tribune. Odată ce am setat nişte referinţe, e clar că oamenii se vor aştepta la aceleaşi lucruri.

Important ca la finalul meciului să ne privim în ochi şi să nu avem regrete. În seara asta ne-a reuşit, dar putem face şi mai bine de atât. Vorbim despre play-off, dar rămâne la stadiul de ambiţie. Pentru a deveni un obiectiv e nevoie de participarea tuturor. Îmi doresc ca David Miculescu să rămână la UTA. E un copil excepţional, poate să progreseze. Nu e important cine înscrie, e important ca fiecare să se regăsească la un moment dat datorită colectivului. David trebuie să continue să fie serios

(n.r. despre situaţia de la FCSB, care a rămas fără antrenor) Este trist ce se întâmplă la FCSB, dar nu pot să zic că mă surprinde. Îmi pare rău pentru jucătorii de acolo că trăiesc astfel de momente. Îmi doresc să treacă mai departe în Europa”, a explicat Keşeru, la flash-interviuri.



 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele