MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO | Krim Ljubliana - Rapid 29-24. Campioana României are serios de tras la retur, pentru a continua în Liga Campionilor

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 19 mar 2023

Campioana României la handbal feminin, Rapid Bucureşti a fost învinsă  în deplasare, de formaţia Krim Ljubljana, scor 29-24 (12-13), în manşa tur din optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Radicevic 8 goluri, Stanko 8, pentru Krim, respectiv Kanor 5, Buceschi 4, Fernandez 4, pentru Rapid.

Manşa retur va avea loc în 26 martie, la Bucureşti, pentru un loc în ”sferturile” competiţiei.

În celelalte dispute tur din optimi s-au înregistrat rezultatele: Storhamar – Odense 22-30 şi Buducnost - FTC Budapesta 24-28, iar ultimul meci de duminică este între Brest - Team Esbjerg.

În sferturile de finală s-au calificat direct primele două clasate din fiecare grupă, adică Vipers (23 puncte) şi CSM Bucureşti (22), din grupa A, respectiv Metz (25) şi Gyor (22), din grupa B.

La finalul fazei grupelor, căpitanul CSM Bucureşti, Cristina Neagu, era golgeter, cu 105 goluri marcate, 1.015 în total, în competiţie.

Meciurile din sferturile de finală sunt programate în 29/30 aprilie şi 6/7 mai, iar Turneul Final4 va avea loc la Budapesta, în 3-4 iunie.