Ultima oră
Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt
Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!” Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!”
FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului
Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Laszlo Balint, antrenorul momentului în Casa Liga 1. „Noi am crezut în potenţialul nostru, chiar dacă foarte multă lume nu se aştepta ca noi să câştgăm aici”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 22 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19625880/1/balint.jpg

CFR Cluj a pierdut al doilea meci consecutiv pe teren propriu pentru prima dată după cinci ani, 0-1 cu UTA, live pe Look Sport+, iar insuccesul nu i-a permis să se apropie de FCSB şi Universitatea Craiova.

Laszlo Balint şi-a dus echipa pe loc de play-off. Tehnicianul arădean a declarat că a fost o partidă foarte bine pregătită , iar rezultatul vine după multă muncă, care cu siguranţă îi va bucura pe suporteri.

„Noi am crezut în potenţialul nostru, chiar dacă foarte multă lume nu se aştepta ca noi să câştgăm aici. Am lucrat foarte mult în ultima perioadă să remediem problemele defensive pe care le-am avut în ultima perioadă. La pauză, am reuşit să îi fac pe băieţi să creadă că putem să câştigăm, să creadă că suntem la egalitate cu CFR, că trebuie să ţinem ştacheta sus şi iată că am reuşit.

Suporterii tot timpul sunt pretenţioşi. Noi încercăm să luăm meciurile aşa cum vin. Acum vom sărbători, dar trebuie să pregătim meciul de Cupă. E foarte important să avansăm, să ne calificăm. Şi noi ne dorim să fim cât se poate de sus, dar avem un drum lung până să ajungem la consistenţa necesară să avem pretenţii să ne batem la locurile de sus.

În prima repriză, am avut momente în care parcă i-am respectat prea mult pe cei de la CFR Cluj. La pauză, cred eu că am reuşit să îi fac pe băieţi să creadă în potenţialul nostru”, a spus Laszlo Balint, după victoria cu CFR.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele