Ultima oră
Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul
CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV
Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni
Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei

Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei
Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga

Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga
Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

VIDEO | Laszlo Balint are un final de sezon complicat. ”Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 29 apr 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/21575640/1/petrolul-ploiesti-fc-botosani-play-out-superliga-superbet-29-04-2024.jpg

FC Botoşani a câştigat în deplasare, scor 2-1, în faţa formaţiei Petrolul Ploieşti, în ultimul meci al etapei a şaptea din play-out-ul Superligii. Prahovenii au ratat un penalty prin Hanca.

Laszlo Balint s-a declarat dezamăgit de situaţia din clasament. Tehnicianul a punctat că e supărat din cauza faptului că fanii au răbufnit după fluierul de final.

”Noi la nivelul taliei suntem mai bine decât adversarul şi am primit gol la acea fază. Situaţia noastră s-a complicat foarte mult în ultimele etape. Săptămâna viitoare vom întâlni un adversar mult mai dificil. Suntem la mâna noastră. Eu asta le-am spus băieţilor. Trebuie să ridice capul din pământ.

Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri. Nu este plăcut în primul rând pentru noi să avem aceste emoţii. Vom face tot ce depinde de noi să ne salvăm.

Hanca a fost primul executant de pe listă. Hanca a fost un executant şi la Dinamo şi în Polonia. Este un executant foarte bun. La antrenamentul de ieri am avut şase executanţi şi a bătut foarte bine. Nu a fost o execuţie fericită. A fost un moment psihologic şi a înclinat balanţa”
, a spus Balint, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt