Ultima oră
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor
Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion” Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion”
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA
Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi” Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi”
O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite

VIDEO ǀ Laszlo Balint are viaţă grea la UTA Arad. ”Nimic nu pare a fi de partea noastră”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 2 dec 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20938202/1/balintuta.jpg

Laszlo Balint, antrenorul formaţiei UTA Arad, a criticat evoluţia echipei sale în meciul pierdut vineri, cu scorul de 1-4, în faţa grupării Sepsi Sf Gheorghe.

”În prima repriză a fost un echilibru şi m-a bucurat tare mult reacţia echipei mele, care a egalat foarte repede. Însă acest meci poate reprezenta un indiciu clar despre nivelul nostru, nivelul la care ne aflăm. Putem înţelege unde suntem acum. Şi suntem la retrogradare, trebuie să ţinem capul în pământ şi să muncim. Este un moment foarte dificil. Trebuie să rupem cumva aceasta serie de rezultate negative.

Nimic nu pare a fi de partea noastră, şi azi am avut indisponibilităţi, dar am fi penibili să căutăm alibiuri. Aştept o reacţie din parte băieţilor. Faptul că primeşti gol arată o vulnerabilitate defensivă de care nu este de vină doar apărarea. Dar nu putem rămâne agăţaţi de probleme, trebuie să găsim soluţii”, a declarat Laszlo Balint.

Echipa UTA Arad a pierdut vineri, pe teren propriu, meciul disputat în compania echipei Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-4, în etapa a 19-a din Superligă.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele