Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Laszlo Balint e mulţumit: "Le dedicăm victoria suporterilor". Ce spune despre faptul că UTA nu a depus licenţa pentru Europa

Superliga Publicat pe 16 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
 
UTA Arad a învins Viitorul, 1-0, şi s-a distanţat la şase puncte de locurile care duc la barajul de menţinere în Casa Liga 1. La finalul meciului, antrenorul Laszlo Balint le-a dedicat succesul suporterilor arădeni şi nu s-a arătat deranjat de faptul că şefii clubului nu au depus dosarul de licenţiere pentru a putea participa în cupele europene sezonul viitor.
 
"Mă bucur că băieţii au fost la un nivel înalt din toate punctele de vedere. Pe lângă golul marcat, am mai avut câteva situaţii, chiar ocazii mari aş putea spune. La raportul ocaziilor, victoria nu poate fi pusă la îndoială. Trebuie să îi felicit pe băieţi, prestaţia lor din această seară merită apreciată.
 
Nu cred că putem vorbi de blesteme. Suporterii noştri au ţinut să ne transmită un mesaj de încurajare chiar ieri, le dedicăm această victorie, resimţim din plin lipsa lor. În momentul în care o să jucăm cu suporteri în tribune, forţa noastră va fi cu totul alta. Avem şapte puncte obţinute fără gol primit, semnele sunt bune, important e să avem constanţă", a declarat Balint, la finalul celor 90 de minute care au dus la a patra înfrângere consecutivă pentru Viitorul.
 
 ”Nici nu am apucat să vorbesc acest detaliu cu oamenii din conducerea clubului. Important e să reuşim să ne clasăm pe acel loc de baraj, este primul an de Liga 1 pentru UTA, important este să o luăm treptat”, a mai spus antrenorul arădenilor.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele