VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

VIDEO | Lazio - Cagliari 1-0. Immobile decide meciul, iar sarzii alunecă pe loc retrogradabil. Ştefan Radu şi Răzvan Marin, integralişti

Serie A Publicat pe 7 feb 2021
Lazio s-a impus în această seară, 1-0 cu Cagliari, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 21-a din Serie A, în direct pe Look Sport 2.

Cei doi români, câte unul la fiecare echipă, au fost integralişti. Radu Ştefan a făcut un joc bun la gazde, iar Răzvan Marin a avut câteva prezenţe interesante în ofensivă, inclusiv o pasă pentru Pavoletti, care a ratat o ocazie incredibilă pentru sarzi.

După o primă repriză albă, Lazio şi-a împins tot mai mult adversara în propria jumătate de teren, iar golul a căzut în cele din urmă, după ceva mai mult de o oră. Golgheterul Immobile a lovit în minutul 63, din pasa lui Milinkovic-Savic, suficient pentru ca lazialii să obţină la final cele 3 puncte.

După acest succes, echipa din capitala Italiei acumulează 40 de puncte şi urcă pe locul 5. Lazio o egalează astfel la puncte pe concitadina Roma, însă rivalii sunt pe poziţia a patra graţie golaverajului. De cealaltă parte, Cagliari rămâne cu 15 puncte şi e pe locul 18, primul retrogradabil.