VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | Lazio - Udinese 1-2. Etapa din Serie A se termină cu o surpriză

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 11 mar 2024

Udinese a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Lazio Roma, într-un meci din etapa a 28-a a Serie A. Cele trei goluri au fost marcate între minutele 47 şi 51.

Romanii au lovit bara, prin Zaccagni, în minutul 4, apoi acelaşi jucător a trimis peste poarta oaspeţilor, în minutul 28. Udinese a fost periculoasă pe final de repriză, dar la cabine s-a intrat cu scor alb.

Imediat după pauză, Lucca a deschis scorul pentru Udinese, în minutul 47, dar gazdele au egalat în minutul 49, când Giannetti a deviat în propria poartă o centrare a lui Zaccagni.

Răspunsul oaspeţilor a venit după două minute, cu un gol semnat de Zarraga. Nehuen Perez, de la Udinese, a fost eliminat în minutul 90+4, dar situaţia de pe tabelă nu s-a schimbat, 2-1 pentru Udinese, care a urcat pe locul 13, cu 27 de puncte.

Lazio Roma ocupă poziţia a 9-a, cu 40 de puncte.