VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”
„Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei „Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei
VIDEO | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Egal în primul meci din play-off-ul Ligii 2 şi un super gol de la mare distanţă VIDEO | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Egal în primul meci din play-off-ul Ligii 2 şi un super gol de la mare distanţă

VIDEO | Lazio, victorie lejeră în ”Derby della Capitale”. Ştefan Radu a fost integralist

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 15 ian 2021

Lazio a câştigat categoric contra marii rivale locale AS Roma, cu scorul de 3-0, în cadrul etapei a 18-a din Serie A, în direct pe Look Sport. Ştefan Radu a fost integralist pentru Lazio şi a primit un cartonaş galben în prima repriză.

Gazdele au început foarte bine partida şi au tranşat totul încă din primul act, pe care l-au dominat copios. Golgheterul Ciro Immobile a deschis scorul în minutul 14, după ce a profitat de o desincronizare a defensivei adverse şi a finalizat elegant o pasă de la Lazzari.

Acelaşi Lazzari a mai oferit o pasă de gol, de data aceasta pentru Luis Alberto, în minutul 23. Mijlocaşul spaniol a tras aproape de bară, pe colţul din stângă, portarul Pau Lopez fiind depăşit de fază.

Luis Alberto a reuşit ”dubla” în minutul 67, cu un şut perfect din afara careului, care l-a lăsat din nou fără reacţie pe portarul celor de la AS Roma.

În urma acestui rezultat, Lazio urcă pe locul 7 în campionat, cu 31 de puncte. Cei de la AS Roma stau mult mai bine şi sunt pe poziţia a treia, cu 34 de puncte.

• Lazio: Reina - Luiz Felipe, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Luis Alberto, Marusic - Caicedo, Immobile
  • AS Roma: Lopez - Mancini, Smalling, Ibanez - Karsdorp, Villar del Fraile, Veretout, Spinazzola - Pellegrini, Mkhitaryan - Dzeko