Spania - Italia 1-0. Diferenţa a fost făcută de un autogol Spania - Italia 1-0. Diferenţa a fost făcută de un autogol
VIDEO | Angel Reese a scris istorie în WNBA VIDEO | Angel Reese a scris istorie în WNBA
S-au înţeles! LA Lakers are un nou antrenor S-au înţeles! LA Lakers are un nou antrenor
Verdict ciudat. Florin Răducioiu, impresionat de o naţională care continuă să dezamăgească. ”O echipă pe care o apreciez mult” Verdict ciudat. Florin Răducioiu, impresionat de o naţională care continuă să dezamăgească. ”O echipă pe care o apreciez mult”
Serbia ameninţă că ar putea părăsi Euro 2024 din cauza scandărilor Serbia ameninţă că ar putea părăsi Euro 2024 din cauza scandărilor
"Puteam fi mai buni cu şi fără minge”. Kane, supărat după remiza cu Danemarca "Puteam fi mai buni cu şi fără minge”. Kane, supărat după remiza cu Danemarca

VIDEO | Lecce câştigă derby-ul românilor din Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 23 sep 2023

Genoa, cu fundaşul român Radu Drăguşin titular, a pierdut vineri seara, în deplasare, scor 0-1, cu Lecce, într-un meci din etapa a cincea a Seriei A.

Lecce a înscris târziu unicul gol al întâlnirii, în minutul 83, prin Oudin. Oaspeţii au rămas în zece încă din minutul 36, când a fost eliminat Aaron Martin. Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa, iar George Puşcaş a fost introdus pe teren în minutul 89. Rareş Burnete a fost rezervă neutilizată la Lecce.

În clasament, Lecce este pe locul al doilea, cu 11 puncte. Genoa se află pe poziţia a 14-a, cu 4 puncte.

Într-un alt meci al etapei, Salernitana şi Frosinone au încheiat la egalitate, 1-1. Au marcat Cabral (min. 52) pentru gazde şi Romagnoli (min. 12) pentru Frosinone.