Sezon de vis pentru Andrei Rublev! Rusul a câştigat Mastersul de la Madrid Sezon de vis pentru Andrei Rublev! Rusul a câştigat Mastersul de la Madrid
A murit fostul selecţioner de legendă al Argentinei, Cesar Luis Menotti A murit fostul selecţioner de legendă al Argentinei, Cesar Luis Menotti
Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV
VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă
VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă
Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine” Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine”

VIDEO | Lecce - Inter 0-4. Milanezii mai fac un pas în drumul spre titlu

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Inter Milano a învins duminică seara, în deplasare, scor 4-0, formaţia Lecce, într-un meci din etapa a 26-a în care arbitrul a fost schimbat la pauză.

Inter a dominat întâlnirea de la Lecce. Lautaro Martinez a deschis scorul în minutul 15, iar Mkhitaryan a trecut pe lângă al doilea gol al oaspeţilor în minutul 22. La pauză, arbitrul Daniele Doveri a rămas pe margine, având probleme musculare, şi a fost înlocuit la centru cu arbitrul de rezervă Nicolo Baroni. Frattesi a dublat avantajul oaspeţilor în minutul 54, pentru ca după numai două minute Lautaro Martinez să reuşescă dubla şi să facă 3-0. De Vrij a închis tabela în minutul 67, stabilind scorul final, 4-0 pentru Inter Milano.Echipa lui Simone Inzaghi are 66 de puncte şi este pe prima poziţie a clasamentului, la nouă puncte de Juventus, formaţia de pe locul secund. Lecce ocupă poziţia a 14-a, cu 24 de puncte.