Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton
Simona Halep a primit un wild card pentru turneul de la Rabat Simona Halep a primit un wild card pentru turneul de la Rabat
Cine va arbitra finala Cupei României, Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi Cine va arbitra finala Cupei României, Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi
Kylian Mbappé, desemnat a cincea oară consecutiv cel mai bun jucător din Ligue 1 Kylian Mbappé, desemnat a cincea oară consecutiv cel mai bun jucător din Ligue 1
Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după egalul cu Farul: ”În Bănie, i se spune «Hoţegan»”

Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Lecce - Juventus 0-3. ”Bătrâna Doamnă” preia şefia în Italia

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 21 ian 2024

Juventus Torino a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, formaţia Lecce, într-un meci din etapa a 21-a din Serie A.

Prima repriză de la Lecce s-a încheiat fără gol marcat, deşi Juventus a trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 11, atunci când Krstovic a scos de pe linia porţii mingea trimisă de McKennie. Golurile au venit însă în partea a doua a partidei. Dusan Vlahovic a marcat în minutul 59 şi a majorat scorul în minutul 68, pentru ca Bremer să facă 3-0 în minutul 85.

Cu această victorie, Juventus e lider în Serie A, cu 52 de puncte, unul mai mult decât Inter Milano, care are însă un joc mai puţin disputat. Lecce se află pe locul 14, cu 21 de puncte.