FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | Leicester - Chelsea 1-3. Londonezii s-au impus în faţa ”vulpilor” şi au legat două victorii consecutive în Premier League

Premier League Publicat pe 11 mar 2023

Chelsea s-a impus în deplasare, la Leicester City, cu 3-1. Meciul din runda 27 de Premier League a putut fi urmărit în direct pe Prima Sport 3 şi online pe PrimaPlay.ro.

Chilwell a deschis scorul, apoi Joao Felix a avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 34, iar gazdele au egalat cinci minute mai târziu. Havertz şi Kovacic au înscris însă pentru 3-1 şi este pe locul 10, cu 37 de puncte, la cinci puncte de locurile care aduc calificarea în cupele europene.

Leicester City – Chelsea 1-3 (Daka 39 / Chilwell 11, Havertz 45+6, Kovacic 78)

Rezultatele înregistrate sâmbătă, în etapa a 27-a din Premier League

• Bournemouth – FC Liverpool 1-0 (Billing 28);
  • Everton – Brentford 1-0 (McNeil 1);
  • Leeds United – Brighton 2-2 (Bamford 40, Harrison 78 / Mac Allister 33, March 61);
  • Leicester City – Chelsea 1-3 (Daka 39 / Chilwell 11, Havertz 45+6, Kovacic 78);
  • Tottenham – Nottingham Forest 3-1 (Kane 19, 35 penalti, Son Heung-Min 62 / Worrall 81).