Brazilia îl omagiază pe legendarul Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea sa Brazilia îl omagiază pe legendarul Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea sa
Red Bull anunţă plecarea inginerului Adrian Newey la începutul anului 2025 Red Bull anunţă plecarea inginerului Adrian Newey la începutul anului 2025
Patronul Rapidului a făcut anunţul despre Marius Şumudică: ”Nu mai este atât de mult!”

Volei feminin | Rapid Bucureşti, medalie de bronz după un meci decisiv în finala mică contra CSM Târgovişte Volei feminin | Rapid Bucureşti, medalie de bronz după un meci decisiv în finala mică contra CSM Târgovişte
Novak Djokovici s-a despărţit de încă un membru al stafului său Novak Djokovici s-a despărţit de încă un membru al stafului său
Sătul de eşecurile de la Rapid, Dan Şucu a făcut anunţul surprinzător

VIDEO | LEMINA, DECISIV PENTRU GALATA ÎN MECIUL CU RIZESPOR! GABONEZUL ŞI-A DUS ECHIPA ÎN SFERTURILE CUPEI TURCIEI

Video Publicat pe 23 ian 2020

Galatasaray s-a calificat în sferturile Cupei Turciei, după ce a trecut în această seară, pe teren propriu, de Rizespor, cu 2-1. În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 1-1.

În direct pe Look Plus, Buyuk a declanşat nebunia pe „Türk Telekom Arena”, când a transformat un penalty, în minutul 60, după un henţ în careu făcut de Ovacikli.

Numai că, un sfert de oră mai târziu oaspeţii au restabilit egalitatea pe tabelă, graţie reuşitei lui Ogulcan Caglayan, tot dintr-o lovitură de pedeapsă, dictată după un fault comis în careu de portarul Kocuk asupra lui Yan. Galata nu a dezarmat, iar gabonezul Mario Lemina, jucător adus din Premier League de la Southampton, i-a salvat pe fotbaliştii lui Fatih Terim şi a marcat golul victoriei, în minutul 83.