COSR | 100 de ani de la prima medalie olimpică a României

Anghel Iordănescu împlineşte 74 de ani. Mesajul fiului său, Edi Iordănescu, actualul selecţioner al României

LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii” LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă
VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive

VIDEO | Levante - Barcelona 3-3. Pas greşit în lupta pentru titlu! Catalanii au condus cu 2-0 şi 3-2

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 12 mai 2021

Levante a remizat pe teren propriu cu FC Barcelona, scor 3-3, în etapa cu numărul 36 din LaLiga, în direct pe Look Sport 2. A fost un meci nebun la Valencia: oaspeţii au condus cu 2-0 şi 3-2, dar gazdele au egalat în minutul 83.

Barcelona a controlat prima repriză şi a înscris prin Messi (25’) şi Pedri (34’).

Catalanii au fost de nerecunoscut în repriza a doua, iar Levante a egalat într-un interval de două minute, prin Melero (57’) şi Morales (59’).

Ousmane Dembele a readus Barcelona în avantaj, graţie reuşitei din minutul 64.

Introdus pe teren în minutul 75, Sergio Leon a fost eroul celor de la Levante, reuşind să egaleze în minutul 83.

Raportul şuturilor pe poartă în repriza a doua a fost 5-1 pentru Levante!

Încă un pas greşit pentru FC Barcelona în lupta pentru titlu! Echipa antrenată de către Ronald Koeman riscă să ajungă pe locul 3 în LaLiga, după ce vor juca Atletico Madrid (cu Real Sociedad) şi Real Madrid (cu Granada).

Sursa foto: Twitter FC Barcelona