”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău

VIDEO | Leverkusen - Dortmund 3-4, pe Look Sport 2. 'Dublă' pentru Haaland! Execuţie fabuloasă a lui Guerreiro

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 11 sep 2021

Bayer Leverkusen şi Borussia Dortmund au făcut spectacol în etapa a patra din Bundesliga, în direct pe Look Sport 2 şi www.primaplay.ro. BVB s-a impus cu 4-3, deşi Leverkusen a condus de trei ori.

Dortmund are 9 puncte, în timp ce Leverkusen a acumulat 7 puncte.

Leverkusen - Dortmund 3-4 (Wirtz 9', Schick 45+1', Diaby 55' / Haaland 37', 77' - penalty, Brandt 49', Guerreiro 71'), pe Look Sport 2

1-0

1-1

*Reuşita lui Bellingham (Dortmund) din minutul 39 a fost anulată pe motiv de ofsaid, după consultarea sistemului VAR.

2-1

2-2

3-2

3-3

3-4

După trei meciuri în Bundesliga, Leverkusen este neînvinsă, înregistrând două victorii şi un egal: 1-1 în deplasare cu Union Berlin, 4-0 acasă cu Borussia Monchengladbach şi 4-1 în în deplasare cu Augsburg.

Borussia Dortmund, însă, a pierdut o singură dată şi a câştigat de două ori: 5-2 acasă cu Frankfurt, înfrângere cu 2-1 la Freiburg şi 3-2 acasă cu Hoffenheim.

Şase din ultimele zece partide dintre cele două echipe s-au terminat cu victoria Borussiei Dortmund, trei cu succesul lui Bayer Leverkusen şi doar una singură la egalitate.