Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Leverkusen - Gladbach 4-0, în etapa a doua din Bundesliga, pe Look Sport 2

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 aug 2021

Bayer Leverkusen a câştigat meciul de pe teren propriu cu Borussia Monchengladbach, scor 4-0, în etapa a doua din Bundesliga, în direct pe Look Sport 2.

Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, după autogolul portarului Sommer şi reuşita lui Schick.

În minutul 43, Stindl a ratat un penalty pentru oaspeţi.

În repriza a doua, Diaby şi Amiri au înscris pentru Bayer Leverkusen, care are patru puncte după primele două runde.

Au marcat: Hrgota ’49 (penalti) / Klos ‘45

În minutul 68, de la oaspeţi a fost eliminat Schopf.

Hertha Berlin – Wolfsburg 1-2

Au marcat: Lukebakio ’60 (penalti) / Baku ’73, Nmecha ‘88

Duminică, sunt programate partidele Hoffenheim – Union Berlin (16:30, Look Sport) şi Bayern Munchen – FC Koln (18:30, Look Sport 3).

Sursa foto: Twitter Bayer Leverkusen