VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Liverpool - Atletico 2-3 la capătul unui meci nebun! Cormoranii, eliminaţi în optimile Champions League, după prelungiri

Champions League Publicat pe 12 mar 2020
Atletico Madrid a reuşit surpriza optimilor UEFA Champions League. Spaniolii au câştigat în această seară returul confruntării cu FC Liverpool, 3-2 pe „Anflield” şi s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei, cu scorul general de 4-2. În tur, ibericii s-au impus acasă la limită, 1-0.

Olandezul Georginio Wijnaldum a deschis scorul pentru deţinătorii trofeului, cu 3 minute înainte de finalul primei reprize. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, chiar dacă Saul a introdus balonul în plasa porţii gazdelor, însă reuşita sa a fost anulată. La finele celor 90 de minute tabela indica 1-0 pentru Liverpool, după ce Atletico a câştigat în tur cu acelaşi scor. Drept urmare, conform regulamentului, s-a intrat în prelungiri.

Firmino a lovit încă din minutul 4 al primei reprize de prelungiri. scor la care britanicii erau calificaţi în sferturile competiţiei. Bucuria de pe „Anfield” a ţinut însă puţin. Introdus pe teren în minutul 56, în locul lui Diego Costa, Marcos Llorente a ieşit la rampă. În minutul 97, la numai 3 minute de la reuşita lui Firmino, atacantul adus de madrileni de la Alaves a profitat de gafa portarului Adrian şi a înscris cu un şut din afara careului. La acest scorul, spanioli erau calificaţi în sferturile UEFA Champions, iar deţinătorii trofeului eliminaţi încă din optimi. Dar asta nu a fost tot. În ultimul minut al primei reprize de prelungiri, Llorente a realizat „dubla”, tot cu un şut din afara careului, iar Atletico era cu un picior şi jumătate în faza următoare a competiţiei. Şi când se părea că nu se mai poate întâmpla absolut nimic, în ultimul minut de joc, Morata a mai răsucit o dată cuţitul în rana englezilor şi a marcat pentru 3-2.

Atletico s-a impus la final, 3-2, iar Liverpool suferă primul eşec pe teren propriu, în UEFA Champions League, după aproape 6 ani.