Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A

VIDEO | Liviu Antal, gol superb în UTA - Craiova: Pigliacelli, fără replică la o lovitură de cap perfectă

Superliga Publicat pe 14 aug 2021

Liviu Antal (32 de ani) a marcat, în minutul 70 al meciului UTA - U Craiova, unul dintre cele mai frumoase goluri ale startului noului sezon din Casa Liga 1.

Introdus în minutul 64, în locul lui Ubbink, fostul golgheter al competiţiei interne a primit o centrare perfectă de la Vukcevic, şi el aruncat în luptă cu doar câteva secunde înaintea golului, apoi a produs un moment superb: s-a înălţat, a lovit mingea cu capul, de la 12 metri, iar execuţia a fost atât de bună încât s-a dus sub bara lui Pigliacelli, rămas fără replică şi surprins de modul în care Antal a reuşit să imprime forţă şi boltă balonului!