Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | LOVITURĂ DE TEATRU LA TORINO! JUVE SE ÎMPIEDICĂ DE MODESTA SASSUOLO ŞI POATE PIERDE PRIMUL LOC ÎN SERIE A

Noutăți Publicat pe 1 dec 2019

Juventus Torino nu a reuşit decât un egal, 2-2, pe teren propriu, cu Sassuolo, într-un meci disputat azi şi transmis în direct de Look Plus. Gazdele au deschis scorul după 20 de minute de joc prin Bonucci şi toată lumea se aştepta la un festival de goluri şi la o victorie facilă a liderului. N-a fost aşa, iar oaspeţii au egalat rapid, după doar 3 minute, când Boga a făcut 1-1. După pauză, Sassuolo a lovit din nou. Caputo a marcat la doar 2 minute de la reluarea jocului, iar Juventus a avut nevoie de un penalty, transformat în minutul 68 de Ronaldo, pentru a evita un eşec ruşinos.

După acest rezultat de egalitate, Juventus se menţine momentan pe primul loc în Serie A. Campionii en titre au 36 de puncte, cu două mai multe decât Inter. Numai că principala urmăritoare a torinezilor are un meci mai puţin şi va evolua azi, pe teren propriu, cu modesta Spal.