Grecul Stefanos Tsitsipas şi norvegianul Casper Ruud vor face parte din echipa Europei pentru Laver Cup Grecul Stefanos Tsitsipas şi norvegianul Casper Ruud vor face parte din echipa Europei pentru Laver Cup
Ar fi incredibil! Pep Guardiola, dorit de finalista EURO 2024 Ar fi incredibil! Pep Guardiola, dorit de finalista EURO 2024
S-a stabilit programul competiţional al Ligii a II-a! Meci tare încă din prima etapă S-a stabilit programul competiţional al Ligii a II-a! Meci tare încă din prima etapă
Atanas Trică nu a stat mult timp fără echipă! Nepotul lui Ilie Balaci a semnat cu o nouă echipă Atanas Trică nu a stat mult timp fără echipă! Nepotul lui Ilie Balaci a semnat cu o nouă echipă
Gigi Becali, implicat într-un accident rutier. Ce s-a întâmplat Gigi Becali, implicat într-un accident rutier. Ce s-a întâmplat
Un fotbalist din naţionala Japoniei a fost arestat pentru agresiune sexuală Un fotbalist din naţionala Japoniei a fost arestat pentru agresiune sexuală

VIDEO | Lovitură pentru PSG! Accidentare groaznică suferită de Neymar. Brazilianul a ieşit de pe teren în lacrimi

PSG Publicat de Daian Cutu pe 19 feb 2023

PSG s-a impus dramatic contra celor de la Lille, cu scorul de 4-3, în Ligue 1. Campioana Franţei a marcat golul victorie, în minutul 90+5, după o lovitură liberă executată magistral de Lionel Messi.

Parizienii au revenit de la 2-3, dar victoria a fost umbrită.

PSG a suferit o pierdere de marcă în minutul 51. Neymar a suferit o accidentare dură şi a fost schimbat cu Ekitike. Starul brazilian a avut nevoie de intervenţia echipei medicale şi a părăsit terenul în lacrimi.

Nu se cunosc prea multe detalii despre gravitatea accidentării, dar este foarte probabil să fie vorba de ceva serios, deoarece Neymar a călcat strâmb.

• 17 goluri şi 15 pase decisive a reuşit brazilianul în acest sezon pentru PSG.