Ultima oră
Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, 0-0 pe PrimaSport.ro! Anglia pune presiune pe poarta adversă LIVE TEXT | Anglia – Ghana, 0-0 pe PrimaSport.ro! Anglia pune presiune pe poarta adversă
Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV
Ştefan Opriş e la mare căutare în SuperLiga! Două echipe se bat pe semnătura "puştiului" care a impresionat în Liga 2 Ştefan Opriş e la mare căutare în SuperLiga! Două echipe se bat pe semnătura "puştiului" care a impresionat în Liga 2
Presa din Portugalia îl elogiază pe Cristiano Ronaldo după un nou record stabilit! Presa din Portugalia îl elogiază pe Cristiano Ronaldo după un nou record stabilit!
Mihai Rotaru, lovitură după lovitură pe piaţa transferurilor! După Răzvan Sava, un alt fotbalist a fost prezentat de Universitatea Craiova: ”A câştigat titlu!”

Mihai Rotaru, lovitură după lovitură pe piaţa transferurilor! După Răzvan Sava, un alt fotbalist a fost prezentat de Universitatea Craiova: ”A câştigat titlu!”

VIDEO | Lui Mircea Rednic i s-a cerut demisia la Sibiu. ”A fost bine anul trecut, când am avut cea mai mare performanţă”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 26 apr 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FC Hermannstadt a câştigat pe teren propriu, scor 3-0, contra celor de la UTA Arad, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

 

 

 

O parte a suporterilor arădenii ce au făcut deplasare au scandat ”demisia” în repriza a doua. Mircea Rednic nu a părut foarte afectat şi a scos în evidenţă rezultatele bune avute sezonul trecut.

"Era de aşteptat. O echipă omogenă, care are calitate, joacă un fotbal frumos. La noi, ţinând cont şi de situaţia cu accidentările.

Fac numai improvizaţii şi am pierdut jocul la mijlocul terenului. Noi am avut ocazii şi n-am marcat, ei au avut două ocazii şi au înscris.

Nu vreau să fiu negativ. Suntem împreună, mai avem trei meciuri. Trebuie să jucăm până la capăt. Vreau altă reacţie, sunt jucători nemulţumiţi că nu joacă, îmi place asta, dar când intră nu fac diferenţa.

(n.r. faptul că i-a fost cerută demisia) Nu vreau să intru în discuţie. E dreptul lor să strige, unii au plecat, alţii au rămas. Sunt ultraşi. A fost bine anul trecut, când am avut cea mai mare performanţă din ultimii 50 de ani. Aşa sunt suporterii"
, a declarat Rednic, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele