Dan Petrescu începe pregătirile pentru titlu! Prima bombă pe care „Bursucul” o are în plan Dan Petrescu începe pregătirile pentru titlu! Prima bombă pe care „Bursucul” o are în plan
Preşedintele parizienilor, reacţie dură după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League Preşedintele parizienilor, reacţie dură după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League
Pivotul echipei Minnesota Timberwolves a intrat în istoria NBA Pivotul echipei Minnesota Timberwolves a intrat în istoria NBA
VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide a doua finalistă din UCL VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide a doua finalistă din UCL
MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League

VIDEO | Luis Suarez, debut cu două goluri şi pasă de gol pentru Atletico Madrid, care a spulberat Granada

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2020

Atletico Madrid a câştigat la scor de tenis cu Granada, scor 6-1, în etapa cu numărul III din La Liga.

Partida a marcat debutul lui Luis Suarez pentru madrileni, care l-au avut pe banca tehnică pe Diego Simeone, vindecat de Coronavirus. Uruguayanul a fost rezervă şi a intrat în minutul 70. Până la final a marcat de două ori, în minutele 85 şi 90+3 şi a dat o pasă de gol, pentru Llorente, în minutul 72.

Celelalte reuşite ale lui Atletico au fost marcate de: Costa, Correa şi Joao Felix, iar Saul a ratat o lovituă de la 11 metri. Pentru cei de la Granada a punctat Molina.