Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României

VIDEO | Lyon - PSG 0-1. Parizienii se impun la limită graţie golului marcat de Messi

Ligue 1 Publicat de Ovidiu Neacşu pe 18 sep 2022

PSG s-a impus la limită în deplasare la Lyon, 1-0, graţie golului marcat de Messi în prima repriză.

Derby-ul din această seară a fost extrem de spectaculos, cu ocazii mari şi de o parte şi de alta. Messi, Neymar şi Mbappe au ratat o sumedenie de ocazii, dar jocul lui PSG a arătat foarte bine în acestă seară.

Golul marcat de Messi, în urma unei combinaţii fulgerătoare cu Neymar, în minutul 5 al primei reprize a făcut diferenţa până la urmă şi a adus a şaptea victorie în Ligue 1 a echipei antrenate de Cristophe Galtier.

Golul marcat de Messi

PSG se află pe primul loc în Ligue 1 cu 22 de puncte şi va juca următorul meci acasă cu Nice, în timp ce Lyon se situează pe poziţia a şasea, cu 13 puncte şi va juca cu Lens etapa viitoare.