Schimbare de antrenor la Union Berlin cu două etape înainte de finalul sezonului Schimbare de antrenor la Union Berlin cu două etape înainte de finalul sezonului
VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova 2-0, în direct la Prima Sport 1! Pop dublează avantajul gazdelor VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova 2-0, în direct la Prima Sport 1! Pop dublează avantajul gazdelor
Dennis Man s-a decis! A anunţat în presa italiană unde vrea să joace Dennis Man s-a decis! A anunţat în presa italiană unde vrea să joace
Măldărăşanu a răbufnit, după ce Hermannstadt a întrerupt seria de 20 de meciuri fără eşec acasă. ”Lumea poate să comenteze ce vrea” Măldărăşanu a răbufnit, după ce Hermannstadt a întrerupt seria de 20 de meciuri fără eşec acasă. ”Lumea poate să comenteze ce vrea”
Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma
”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi ”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi

VIDEO | Magia catalană revine. Barcelona - Napoli 3-1. Messi a fost decisiv, cu o reuşită dintr-o situaţie imposibilă

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 8 aug 2020

FC Barcelona s-a calificat în ”sferturile” Champions League, după o victorie acasă, cu scorul de 3-1, în faţa celor de la Napoli. Meciul tur s-a terminat la egalitate, 1-1.

Partida s-a decis în prima repriză. Napoli a început în forţă, iar Insigne a trimis în bară, în minutul 2. Vicecampioana Spaniei şi-a arătat colţii, iar Lenglet a deschis scorul, după ce a fructificat o lovitură de colţ. Messi a majorat avantajul, în minutul 23, după o faza fabuloasă, în care a croşetat pe rând defensiva italienilor şi a punctat din cădere, cu un şut de desprins din altă galaxie.

Acelaşi Messi a marcat, dar golul a fost anulat de VAR, pentru henţ. A urmat un duel dintre Messi şi Koulibaly, arbitrul a apelat din nou la tehnologia VAR, care de data aceasta a fost în favoarea catalanilor şi a arătat fault. Suarez a transformat de la punctul cu var, pentru un neverosimil 3-0.

În prelungiri, Napoli a avut o zvâcnire, prin Insigne, care a marcat de la 11 metri.

Scorul de la pauză s-a menţinut până la final, cei de la Napoli fiind resemnaţi în al doilea act cu eliminarea, la adăpostul unui sezon bun, încoronat cu victoria din Cupa Italiei. Iar Barcelona merge în Final 8-ul de la Lisabona şi se pregăteşte pentru super sfertul cu Bayern Munchen, ce va fi transmis în direct pe Look Plus.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Sergi Roberto, Rakitic, De Jong - Messi, Suárez, Griezmann (84 Monchu)

Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Ruiz (79 Elmas) - Fabian, Demmec(46 Lobotka), Zielinski (70 Lozano) - Callejon (70 Politano), Mertens, Insigne (79 Milik).