VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri

VIDEO | Mailat, omul cheie la FC Botoşani. A marcat golul 11 stagional şi a adus victoria cu Chindia

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 18 mar 2023

FC Botoşani s-a impus pe teren propriu, cu formaţia Chindia Târgovişte, scor 1-0, în prima etapă din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Mailat, în minutul 90. Acesta a ajuns la 11 goluri stagionale şi este golgheterul moldovenilor şi unul din cei mai în formă jucători din prima ligă.

Mailat a punctat după o repunere din lateral rapidă. A preluat mingea, apoi a trecut elegant prin defensiva adversă şi l-a învins pe portarul Căbuz cu o scăriţă elegantă.

• Mijlocaşul lateral este cotat de Transfermarkt la suma de 650.000 de euro.