Ultima oră
Uruguay - Spania 0-1. Unicul gol a venit după o eroare a portarului Uruguay - Spania 0-1. Unicul gol a venit după o eroare a portarului
Capul Verde - Arabia Saudită 0-0. Calificare istorică obţinută de africani Capul Verde - Arabia Saudită 0-0. Calificare istorică obţinută de africani
După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid
Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren
Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor
Willner Rivas, căpitanul echipei naţionale a Venezuelei, şi familia sa au fost daţi dispăruţi după cutremurele care au lovit ţara Willner Rivas, căpitanul echipei naţionale a Venezuelei, şi familia sa au fost daţi dispăruţi după cutremurele care au lovit ţara

VIDEO | Măldărăşanu se teme de următorul duel din Cupă. ”Trebuie să privim foarte serios”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 26 feb 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Hermannstadt a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 după prelungiri, echipa Politehnica Iaşi, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României Betano.

 

 



Barajul de departajare a fost decis de un gol marcat de Ianis Stoica, în minutul 111.

Marius Măldărăşanu a vorbit cu precauţie despre meciul din sferturi, când sibienii se vor duela cu divizionara secundă CSM Reşiţa.

”Astea sunt meciurile de Cupă! Sunt meciuri grele. Terenul a fost foarte rău. Îi felicit pe băieţi că, şi de data asta, au încercat să joace, mai ales pe un astfel de teren.

Am fost echipa care a încercat să ducă jocul altfel, faţă de momentele când s-a jucat doar cu mine lungă, pentru că au fost şi momente de acest gen. Am reuşit două bare, însă până la urmă a picat şi golul.

În rest, a fost multă muncă şi bătaie! A fost o calificare meritată!

(n.r. meciul cu Reşiţa) Nici nu vrea să mă gândesc la asta. Când jucam la Rapid, ne-a scos Dacia Unirea Brăila. Trebuie să îi privim foarte serios pe cei de la Reşiţa, chiar dacă sunt o echipă de Liga 2.

Pare că prima şansă o are echipa de primă ligă. Trebuie să tratăm meciul foarte serios”
, a spus Măldărăşanu, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Hermannstadt

Ultimele articole Toate articolele