VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO | Manchester United - Bournemouth 0-3! "Diavolii roşii" au fost zdrobiţi pe "Old Trafford"

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 9 dec 2023

Eşec drastic suferit de Manchester United contra Bournemouth. "Diavolii roşii" nu au avut replică în faţa unei formaţii care trece printr-o formă de zile mari.

Bournemouth este surpriza ultimelor etape în Anglia. Cu victoria de astăzi, trupa antrenată de Iraola ajunge la 13 puncte în ultimele cinci partide. Nicio altă echipă din Premier League nu a acumulat atât de multe puncte în precedentele cinci partide!

Primele două goluri ale partidei de astăzi au venit după două erori în apărarea gazdelor. Solanke a deschis scorul, cu o execuţie fină, în minutul 5, iar Billing a dublat avantajul în minutul 68.

Scorul final a fost stabilit de Senesi, în minutul 73, după o lovitură de colţ. Manchester United se află pe locul şase în Premier League, cu 27 de puncte, dar poate cădea pe şapte în cazul în care Newcastle nu pierde, mâine, contra Tottenham.

Bournemouth este pe locul 13, cu 19 puncte.