MM Stoica a dat cărţile pe faţă şi a făcut anunţul despre fotbalistul de naţională: ”Este cel mai bun din România. Am demarat discuţiile pentru contract!”

Real Madrid a depus plângere împotriva arbitrului de la meciul cu Osasuna. Acesta nu a menţionat în raportul de joc insultele rasiste la adresa lui Vinicius
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism
 VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc" VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc"
Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva" Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva"

VIDEO | Manchester United - Chelsea 4-1. Demonstraţie de forţă a echipei lui ten Hag. Nu a avut milă de londonezi şi le-a administrat o înfrângere usturătoare

Manchester United Publicat pe 26 mai 2023

Manchester United a trecut la scor de Chelsea, 4-1, într-un meci care a contat pentru etapa a 32-a din Premier League. Confruntarea a fost în direct la Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro, iar trupa lui ten Hag a condus cu 2-0 de la pauză.

Manchester United şi-a păstrat statutul de favorită şi a punctat pentru 1-0 repede, în minutul 6, prin Casemiro. În finalul reprizei a doua a dublat formaţia gazdă avantajul, în 45+4, când Anthony Martial a punctat din pasa lui Sancho.

Bruno Fernandes a înscris şi el, de la 11 metri, în minutul 73, iar sorul a căpătat proporţii în minutul 78, când Rashford a profitat de o eroare în apărarea londonezilor şi a făcut 4-0.

Golul de onoare a fost reuşit pentru Chelsea de Joao Felix, în minutul 87.

Manchester United s-a impus cu 4-1 şi, având 72 de puncte, este pe locul al treilea în clasament, cu o etapă înaintea finalului de sezon. Echipa lui ten Hag are locul asigurat în Liga Campionilor pentru viitorul sezon al cupelor europene.

Chelsea este clasată pe poziţia a 12-a, cu 43 de puncte. Este cea mai slabă clasare a londonezilor în Premier League din 1993-94, când au ocupat locul 14.

Golurile din Manchester United - Chelsea

Informaţii înainte de meci

Manchester United – Chelsea, meci restant din etapa a 32-a din Premier League, va fi transmis în direct de către Prima Sport 1, joi, de la ora 22:00, şi online de către platforma www.primaplay.ro, locul unde se văd majoritatea meciurilor din Premier League şi din restul campionatelor de top ale Europei (Serie A, La Liga, Bundesliga şi Ligue 1).

Manchester United – Chelsea se vede la Prima Sport 1, joi, de la 22:00

”Diavolii roşii” au şansa să îşi rezolve pe teren propriu orice emoţie cu privire la adjudecarea locului 4, ultimul ce asigură calificarea în grupele Champions League. Manchester United are nevoie să obţină doar un egal cu Chelsea care ar conduce automat marea rivală, Liverpool, în grupele Europa League.

În turul campionatului, Chelsea – Manchester United s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Echipele probabile:

• Manchester United (4-2-3-1): De Gea - Wan-Bissaka, Varane, Lindelof, Shaw - Casemiro, Eriksen - Antony, Fernandes, Sancho – Rashford.
  • Chelsea (3-4-1-2): Kepa - Chalobah, Silva, Fofana - Azpilicueta, Fernandez, Loftus-Cheek, Hall – Gallagher - Havertz, Sterling.

Sursa foto: Profimedia