Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"
LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal
VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor

VIDEO | Marius Croitoru, extrem de dezamăgit, după a doua înfrângere consecutivă în campionat. ”Jucătorii mei au început să plutească”

FC U Craiova 1948 Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 aug 2022

UTA Arad a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii.

Marius Croitoru, antrenorul oltenilor a fost extrem de supărat pe ce au arătat jucătorii lui în prima reprziă a partidei şi mai ales pe greşelile pe care le-au făcut la cele două goluri primite.

”Hai să lăsăm asta cu două reprize diferite. Dacă erau două meciuri diferite, aveam fiecare câte 3 puncte. A fost un meci frumos, cred că v-a plăcut tuturor.

Nu mi-am recunoscut echipa în prima repriză, nu sunt ei, nu e valoarea lor, a trebuit să fac anumite schimbări, dar n-am avut forţa să revenim. Trebuie să ne dea de gândit ce s-a întâmplat în prima repriză, nu e echipă în România care să ne pună probleme, decât dacă ne punem noi.

Nu e posibil să ai mingea în picior şi să driblezi în zonă centrală. Nu e posibil să greşim cum am greşit noi la primul gol. Jucătorii mei au început să plutească. Uşor, uşor, încerc să-i aduc cu picioarele pe pământ. Chiar dacă jucăm bine, nu aducem puncte”, a spus Marius Croitoru

Întrebat dacă şi presiunea creată de fanii celor de la UTA a contat, antrenorul lui FCU Craiova a dat un răspuns clar.

”Fotbalul de performanţă înseamnă presiune. Unii se elimină singuri! Trebuie să suporţi presiunea. Nu o suporţi, te elimini singur! Câştig de cauză au cei care suportă presiunea. Performanţa înseamnă presiune, te trezeşti şi te culci cu ea. Presiunea te ţine concentrat. Dacă reuşeşti să fii mai puternic decât presiunea care e la ora meciului, o să reuşeşti.

A doua repriză a fost bună, dar nu e de ajuns. În seara asta am văzut că facem şi reprize mai proaste. Mă deranjează. Golurile vin din greşeli personale. Dacă mă făceau şah-mat, OK, dar n-a fost cazul, chiar dacă au avut ocazii mari în prima repriză”, a declarat Marius Croitoru la finalul partidei cu UTA.