Ultima oră
Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA
România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin
Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026 Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026
Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM
Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV
Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare

VIDEO | Marius Croitoru, tiradă la adresa lui Istvan Kovacs. ”Cine spune că e cel mai bun arbitru?”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 24 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB a trecut pe teren propriu de FC Botoşani, după prelungiri, cu 4-3, în semifinala barajului de Conference League.

 

 

 

Marius Croitoru, antrenorul celor de la FC Botoşani, a criticat maniera de arbitraj a lui Istvan Kovacs. Acesta consideră că elevii săi au fost avertizaţi prea uşor.

”Sunt mândru de băieţi, felicit FCSB pentru victorie. Mergem în vacanţă să ne reîncărcăm bateriile şi să revenim mai puternici. Chiar dacă la golul doi nu a fost corner, pentru că o atinge Tavi, toată tenta a fost pentru ei.

Mă simt nostalgic pentru vremurile în care jucam fotbal. Incredibil, arbitrul nu a avut aceeaşi măsură, nu dădea faulturi la ei, iar nouă ne-a dat atâtea galbene. Ok, o faci pentru oamenii din tribune, dar pe cei de fotbal e greu să îi păcăleşti. Nu poţi să dai galben la fiecare fază. Eu sunt obişnuit să iau, nu e o problemă pentru mine. Dacă ajungi să arbitrezi un astfel de meci... Cine spune că e cel mai bun arbitru?

Am început a doua repriză slab, am luat gol, am revenit, după care, la pauză, trei jucători mi-au cerut schimbare. Exact de unde a ieşit Diaw, pe acolo s-a luat gol. Am revenit, apoi a venit un gol după o acţiune foarte frumoasă a lui Tavi, iar lucrurile s-au simplificat pentru ei.

I-am chinuit, dar am pierdut. În ultimele meciuri le-am dat câte trei goluri. Nu avem decât să revenim mai buni. Nu putem să nu recunoaştem meritele FCSB-ului, dar cred că ne-am ridicat la nivelul lor”
, a spus Croitoru.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Botoșani

Ultimele articole Toate articolele