Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

VIDEO | Marius Măldărăşanu a reacţionat după ce Hermannstadt a pierdut la Sibiu. "Va fi un sezon greu"

Superliga Publicat de Tudor Moisa pe 26 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea FC Hermannstadt, în etapa a treia din Superligă.

 

 

Arădenii au avut primele ocazii ale partidei, prin Valentin Costache, în minutul 22, apoi au ratat sibienii, prin Chiţu şi Balaure, pentru ca în minutul 40 Hakim Abdallah să paseze decisiv pentru Alin Roman şi acesta să aducă prima victorie a arădenilor, marcând unicul gol al înfruntării. 

UTA Arad s-a impus cu 1-0 şi ocupă locul secund în Superligă, cu 5 puncte.

După fluierul final, Marius Măldărăşanu a încercat să explice ce s-a întâmplat la Arad cu Hermannstadt, care a obţinut doar două puncte în primele trei etape şi se află pe poziţia a 12-a. În plus, el a vorbit şi despre plecările de la echipă.

”Terenul mai moale. Am avut ocazie de 1-1. Noi am mers în pressing sus. Ei au câştigat mingea a doua. Asta s-a întâmplat şi la gol.

Am avut şi noi două ocazii mari. Golul a făcut diferenţa. Nu am făcut un joc bun, dar trebuie să muncim mai mult. Va fi un sezon greu.

(n.r. despre plecările lui Tiago Goncalves şi Ianis Stoica) Tot timpul am luat-o de la capăt. Sunt jucători care sunt căutaţi, dar nu mai sunt cu mintea aici. Ne aşteptam la aceste două transferuri. Sunt jucători care au plecat. Aşteptăm încă un mijlocaş, probabil şi un atacant.

A fost cald pentru toată lumea. Trebuie să muncim mai mult. Fotbalul înseamnă acum duelurile. A mai fost o situaţie bună a lui Neguţ. Am avut ocazii, dar diferenţa a făcut-o golul lor”, a spus Marius Măldărăşanu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele