Ultima oră
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce
MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV
"CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi "CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi

VIDEO | Marius Şumudică, prima reacţie după ce Rapid şi-a asigurat locul 6 la startul play-off-ului! "Dumnezeu te pedepseşte"

Rapid Publicat de Tudor Moisa pe 8 mar 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Hermannstadt a învins-o pe Rapid, scor 1-0, sâmbătă seară, în ultima etapă a sezonului regular.

 

 

Rapid a practicat, din nou, un nou joc execrabil, nu a tras ṣut pe poartă şi a pierdut la ultima fază disputa de la Sibiu.

Astfel, formaţia din Giuleşti nu mai are şanse să o întreacă pe Dinamo şi a încheiat pe poziţia a 6-a sezonul regular, urmând să întâlnească, în prima etapă din play-off, echipa care va termina pe primul loc stagiunea. Partida se va disputa pe terenul primei clasate.

După fluierul final, Marius Şumudică, care de câteva săptămâni e mai preocupat de diverse lucruri, printre care Prima Sport, decât de jocul practicat de echipa sa, şi-a "mitraliat" jucătorii la flash interviu.

"Pe mine m-a deranjat atitudinea de astăzi. Noi suntem în vacanţă deja şi cu mine nu e loc de aşa ceva. Noi am venit aici de parcă am venit să vedem Sibiul, că e un oraş frumos.

În momentul când tratezi meciul aşa, Dumnezeu te pedepseşte. Problema e că astăzi am arătat că ne mulţumim cu puţin şi dacă nu îşi vor schimba mentalitatea şi nu vor încerca să şi-o schimbe ... dar de asta mă voi ocupa eu, săptămâna asta, nu că nu m-aş fi ocupat şi până acum, dar nu am crezut că putem arăta în halul ăsta.

Şi dacă iau de la juniori, nu se poate să arătăm în halul ăsta, eu nu accept aşa ceva! Sunt jucătorii mei, este o performanţă că am ajuns în play-off, suntem angrenaţi în cupă, dar dacă nu ne dorim mai mult ... îmi e ruşine de oamenii ăştia care au venit. Am înţeles că au plătit 50 de lei biletul, au veni2000 de rapidişti, ce să zic în faţa oamenilor ăştia?

Îmi e ruşine. Nu se poate să nu câştigi un duel, să nu faci nimic, să nu îţi doreşti mai mult decât adversarul tău. Astăzi, cu un punct, făceam 24 şi nu rămâneam cu 23. Rapid trebuie să joace în cupele europene, dacă nu, atunci este un eşec şi mi-l asum. Va trebui să ne schimbă atitudinea", a declarat Marius Şumudică.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele